Archives post

Hashim Thaçi :Në SHBA, Kosova ka shumë miq.

Në SHBA, Kosova ka shumë miq. Është kënaqësi të bisedosh për të arriturat dhe aspiratat e shtetit të Kosovës me njerëzit që e...

Behgjet Pacolli në profilin e tija ka shkruar :Në bibliotekën e Kongresit në SHBA dorëzuam kopjen e deklaratës së pavarësisë së Kosovës.

Në bibliotekën e Kongresit në SHBA dorëzuam kopjen e deklaratës së pavarësisë së Kosovës. Dokumenti kryesor i shtetësisë së...

Kadri Veseli : Kroacia ka qenë dhe mbetet shtet partner i Kosovës.

Kroacia ka qenë dhe mbetet shtet partner i Kosovës. Të dy vendet tona do ta vazhdojnë këtë miqësi, duke ndërtuar bashkëpunim në...

Strategjia e zgjerimit të BE-së: optimizëm në frymë dhe pesimiste në germë

Strategjia e Komisionit Evropian e titulluar “Një perspektivë e besueshme zgjerimi për rritjen e angazhimit të BE-së me Ballkanin...

Integrimi i Ballkanit, Hahn: Rajoni meriton të afrohet me ne

Strategjia e BE-së për Ballkanin, e prezantuar një ditë më parë në Bruksel, shënoi zyrtarisht ndryshimin e paralajmëruar të...

Gjermani, arrihet marrëveshja për koalicionin e madh qeverisës

Pas një nate të gjatë negociatash, marrëveshja e koalicionit të madh në Gjermani arriti të marrë formën e saj përfundimtare....

Armand Duka rikonfirmohet në krye të FSHF

Armand Duka është rizgjedhur për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit pas votimit të mbajtur ditën e sotme...

Ia zënë rrugën dhe e rrahin

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije për një rast të...

Eliot Engel: Kosova duhet të ketë ushtrinë dhe liberalizimin

Zëvendëskryeministri / ministri i Diasporës dhe i Investimeve Strategjike, Dardan Gashi në ditën e parë të vizitës në Uashington...

Deputeti i Vetëvendosjes shkon te Albin Kurti, pas zjarrit që kaploi ndërtesën e tij (Foto)

Në ndërtesën ku është përfshirë zjarri, jeton edhe lideri i VV-së, Albin Kurti. Nuk dihet nëse Albin Kurti gjendet në banesën e...