Archives post

Mashtrim me vezët Kinder, mbulohet data e skadimit

Në Facebook sonte është shpërndarë nja fotografi e Njomza Xhemajt, e cila pretendon se në një “vezë kinder” e blerë është...

FMN: Rritja e pagave rrezikon hapjen e vendeve të reja të punës

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se rritja e pagave apo çdo punësim i ri, duhet të bëhet brenda limitit të rregullës së...

Drejtoria e Arsimit dhe Drejtora e Urbanizmit janë në një humnerë të thellë

Lëvizja Vetevendosje në Gjilan Drejtoria për Prokurim, Drejtoria e Arsimit dhe Drejtora e Urbanizmit janë në një humnerë të thellë...

AKI-dyshime për korrupsion, shantazh, përgjime të paligjshme, ushtrim ndikimi

Prokurori, Arian Gashi po heton ish-shefin e Agjencisë, Agron Selimajn, inspektorin e përgjithshëm të AKI-së, Shkelzen Sopjanin,...

Kryeprokurori Lumezi për kërkesën e Erdoganit: Ligji nuk lejon ekstradimet politike

Prokuroria e Shtetit mund të refuzojë ndjekjen penale ndaj shtetasve turq që Erdogan u ka kërkuar autoriteteve kosovare ekstradimin e...

Hashim Thaçi : Është dhurata më e mirë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Parakalim madhështor i ekipit olimpik me Flamurin e Kosovës në Pyeongchang të Koresë së Jugut, para miliona teleshikuesve nga mbarë...

Gazeta zviceriane: Të gjithë e pranojnë që Ivanoviç nuk u vra nga shqiptarët

Me vrasjen e Oliver Ivanoviç është shuar një nga zërat e fundit të pavarur serbë. Kështu po merr fund procesi që ka në vitin...

Nje humbje e madhe per gazetarine sportive.Ngushllime familjes,kolegeve dhe miqve te tij.

Ditën e sotme është ndarë nga jeta një emër nga më të shquarit e gazetarisë sportive në Kosovë, Agim Binaku. Binaku vdiq në...

Kuvendi miraton rekomandimet e Vetëvendosjes

Deputetët kanë miratuar Rekomandimet e paraqitura nga Lëvizja Vetëvendosje rreth dënimit të aktivistëve të saj, pas debatit të...

Kjo është shqiptarja e parë që u bë milionere me kriptovaluta?

Një shqiptare duket se u bë milionere me investimet e saj në kriptovaluta. Kështu, të paktën, bëhet e ditur me anë të një postimi...