Archives post

Lëvizja VETËVENDOSJE! sot mbajti mbledhjen e XXXII të Këshillit të Përgjithshëm.

Para delegatëve të Këshillit, kryetari i Lëvizjes Albin Kurti, mbajti fjalën hyrëse. Në këtë mbledhje Sekretariati për Financa...

Neziri (PDK): Jam për bashkëqeverisje por nuk do të jemi asnjëherë dekor

Ditëve të fundit, në skenën politike të Gjilanit, janë shtuar zërat për koalicione të mundshme. Qeverisja lokale në përbërje...

Albin Kurti : Ky fjalim është fjalimi im i parë pas zgjedhjeve të brendshme të datës 21 janar

Ky fjalim është fjalimi im i parë pas zgjedhjeve të brendshme të datës 21 janar, ku me votën e anëtarëve të Lëvizjes...

Presidenti i Zvicrës, z.Alain Berset ia konfirmon Hashim Thaçit vizitën e ti në Kosovë

Fluturimin nga Seuli në Munih e bëra së bashku me presidentin e Zvicrës, z.Alain Berset, dhe kryeministrin e Holandës, z. Mark Rutte....

Vuçiq: Presim rezultate të shpejta nga hetimi për vrasjen e Ivanoviç

Presidenti serb, Aleksandar Vuçië është shprehur se dëshiron që hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviçit të eci edhe më shpejt dhe...

BSPK Kërkon plotësimin e 4 kërkesav

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka mbajtur gjatë ditës së sotme mbledhjen e jashtëzakonshme të kryesisë...

Zhan Mitrev JEP RECEPTIN E JASHTËZAKONSHËM për Zemrën dhe Kancerin (RECETA)

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër...

Zhan Mitrev JEP RECEPTIN E JASHTËZAKONSHËM për Zemrën dhe Kancerin (RECETA)

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër...

Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar

Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen, emocionet dhe...

Riza Abdyli (PDK): Sa i përket koalicionit, rri rehat Kryetar!

Deklarata e kreut të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit që kanë të bëjnë me koalicione ose formën dhe ndërtimin e qeverisjes...