Archives post

Kryeministëri i Malit të zi thumbon Haradinaj për Demarkacionin

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, në një konferencë për media ka përsëritur edhe një herë se çështja e demarkacionit...

KOSOVA DHE SHQIPËRIA ANGAZHOHEN PËR MËSIMIN E GJUHËS SHQIPE DHE KULTURËS SHQIPTARE NË DIASPORË

Në Tiranë është mbajtur takim i përbashkët i Ministrisë së Arsimit , Shkencës dhe Teknologjisë, e përfaqësuar nga...

TË PREMTEN ORA E PARË E MËSIMIT I KUSHTOHET PAVARËSISË SË KOSOVËS

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, 16 shkurt 2018, në të gjitha shkollat...

Rruga e integrimit evropian të Kosovës e paalternativë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka pritur në takim një delegacion të Bashkimit Evropian, të kryesuar nga...

Presidenti Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Panamasë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadorja e re jorezidente e Panamasë për...

EKSKLUZIVE: VIDEODËSHMI – SI U VRA BIZNESMENI NGA PEJA PAK DITË PASI REFUZOI TË JEPTE 500 MIJË EURO HARAÇ

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në...

Ah sa të përbuzem jemi duke u treguar, e na fal moj nana Shqipëri.

Kur ishim n’zor se kah t’ia mbajmë si shqiptarë në ato kohera kur na masakranote Serbia, ku i drejtonim femijet e nënat tona? A e...

Dy skuadrat e Qytetit kualifikohen më tutje në DigitAlb Kup

Sot janë luajtur ndeshjet e Kupës së Kosovë ku në atë Kupë kanë qenë pjesmarrëse Drita dhe Gjilani. Kf Istogu 0 – 1 Fc...

Në Gjilan shqiptarët kundërpërgjigjen djegin flamurin mavi mavi.

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor...

OVL-UÇK: Institucionet të mos e nëpërkëmbin Flamurin Kombëtar

Ja reagimi i OVL-UÇK: Organizatat e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me rastin e dhjetëvjetorit të...