Archives post

Hashim Thaçi i gëzohet njohëjes së re Pavarsisë së Kosovës

Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook është shprehur se festa e 10 vjetorit të Pavarsisë së Kosovës sa vjen e bëhet edhe...

HATRI I NDËRKOMBËTARËVE SHTYHET FESTA E PAVARËSISË

Disa nga aktivitetet e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, janë shtyrë për ditën e diel më 18 shkurt. Seanca solemne dhe...

Joseph Biden dhjetëvjetori i pavarësisë së Kosovës është shumë i veçantë.

Letra e urimit që kam pranuar nga ish zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joseph Biden dhjetëvjetori i...

Reagon ashpër Serbia pas kërkesës së Gjermanisë për njohjen e Kosovës, Evropa s’na do

Ministri i Mbrotjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, i është kundërpërgjigjur ashpër deklaratave të ministrit të Jashtëm Gjerman,...

Besim Guda Iku pacienti i veqantë Nuhi Matoshi!

Besim Guda Iku pacienti i veqantë Nuhi Matoshi! Mbi njezet vite në punën e vështirë që bëjë , kam rastisur të takoj njerëz me...

Albin Kurti : Ajo çka na mbetet neve është që të mos ia japim Serbisë ndërkohë ‘Zajednicën

Në konferencën e përbashkët me Kryeministrin e Kosovës, dje, Ministri i Jashtëm gjerman, z. Sigmar Gabriel, tha: “nëse Serbia...

Albulena Haxhiu : Sot, dërgova argumentet tona shtesë si kundërpërgjigje ndaj komenteve të kryeministrit!

Dje, pranova nga Gjykata Kushtetuese, komentet e z.Haradinaj, në raport me lëndën që kemi dërguar në Gjykaten Kushtetuese. Sot,...

Amerika do të jetë e përfshirë në mënyrë aktive në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës: Ambasadori Delawi zbulon se Uashingtoni do të marrë pjesë

Në të vërtetë, në vitet e fundit kemi kontribuar në disa nga elementët e suksesshëm që kanë dalë nga dialogu, siç janë...

Edi Rama merr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës

Seanca solemne për 10–vjetorin e Pavarësisë do të mbahet të dielën, ndërsa në seancë pritet të marrë pjesë kryeministri i...

NË ORA SA DO TË FILLOJ PERFORMANCA E RITA ORËS

Është publikuar agjenda e programit të të gjitha aktiviteteve të cilat do të shënojnë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës....