Archives post

Kadri Veseli fton deputetët e Kosovës të jenë prezentë në Kuvendin e Kosovës të dielen

Ftoj deputetët e Kuvendit të Kosovës, si të zgjedhur nga populli për të punuar për të mirën e vendit, që të dielën, në orën...

Republika e Turqisë ka qenë mbështetëse e fuqishme e intervenimit të NATO-s

Republika e Turqisë ka qenë mbështetëse e fuqishme e intervenimit të NATO-s për shpëtimin e popullit të Kosovës. Sot,...

Rexhep Kadriu uron qytetaret me rastin e 10 vjetorit te pavarsisë!

Të dashur qytetarë, 17 shkurti i 2008-s, përjetësisht do të mbetet në historinë e Kosovës, si kurorë e sakrificës dhe...

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, përmes së cilit më uron për pavarësinë e Kosovës dhe për sukseset e jashtëzakonshme

Sot pranova urim nga Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, përmes së cilit më uron për pavarësinë e Kosovës dhe për sukseset e...

Kryetari Lutfi Haziri pret në takim moderatoren e njohur Albana Osmani

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me stafin e tij kanë pritur në një takim pune dhe mbështetjeje të moderatores së...

Albin Kurti: Marrëveshja e Thaçit për demarkacion është mashtrim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me deklaratën e...

Është tërhequr shorti i DigitAlb Kupës së Kosovës

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të DigitAlb Kupës. Në këtë short pa dyshim se nuk kanë munguar dy ekipet e qytetin...

Presidenti Italian uron Qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e Pavarsisë së Kosovës

Në vazhdën e urimeve me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Presidenti i Republikës së...

Edi Rama uron të mbyllet sa më shpejt marrëveshja e Kosovës me Malin e Zi

Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Facebook ku me të dëgjuar se është arritur marrëveshja ka uruar Qeverin e Kosovës :...

E rrezikshme sepse kështu deputetët mund të vendosin t’ia falin atë pjesë të tokës

Rendi i gjërave është i rëndësishëm. Po ta kishim rishikimin e Marrëveshjes për demarkacion para ratifikimit, deputetët do ta...