Archives post

NDOSHTA GILANI NUK ISHTE SYRET, POR ISHTE QYTET ME MARIFET SI FLISNIN VENDASIT

AH GILAN, AH ZAMAN, SHUME KUJTIME NGA DEREMEHALLA E GILANIT Ah, po kethehen kujtimet e kohes per ditet e kaluara te xhamia e vogel, qe ne...

Mëngjesi pas festës

Mëngjesi pas festës Dje dhe pardje u festua 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës, kurse sot është ditë pushimi. Mirëpo, sot, duhet...

Hetuesi policor thotë se automjetet e kompanisë “Eco-Higjiena” janë shitur për hekur

Hetuesi policor i krimeve ekonomike në Policinë e Kosovës, Shkumbin Sahiti, ka deklaruar se automjetet e kompanisë së mbeturinave...

Sot takova Ambasadoren e Estonisë në Vjenë

Në kuadër të takimeve të shumë delegacioneve, që po marrin pjesë në shënimin e dhjetë vjetorit të Pavarësisë, sot takova...

Franca është një prej shteteve mike

Hashim Thaçi përmes një shkrimi në Facebook ka shkruar bashkpunimin e Kosovës me Francës dhe rrugëtimin 10 vjeçar të Kosovës. Me...

SHBA tregon rrugën e zgjidhjes së problemeve Kosovë-Serbi

basada Amerikane në Prishtinë, ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk e përkrahin idenë për shkëmbim...

Të zbatohen kërkesat në Kuvend lidhur me 4 aktivistët e dënuar padrejtësisht

Të zbatohen kërkesat e miratuara në Kuvend lidhur me 4 aktivistët e dënuar padrejtësisht Lëvizja VETËVENDOSJE! sot mbajti...

Kryeministri Haradinaj: Historia do ta tregojë se nga e gjithë kjo ne e kemi fituar të drejtën territoriale të vendit dhe lirinë e lëvizjes

Thirrja e seancës për të dielën ishte nga vullneti i madh dhe i mirë pas arritjes së marrëveshjes, por tema e Demarkacionit është...

Mimoza Kusari Lila : Na bëtë Horë e hajt

Na lëni të gëzohemi dhe na lëni të festojmë, pa e bërë pis më shumë punën. Për të gjithë që u egzaltuan mbrëmë me...

Të martën seanca e Kuvendit për demarkacionin

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës, e cila ishte paraparë të mbahet të dielën në orën 18:00, e në të...