Archives post

Mbetem me shpresë, që këtë adresim ta bëjë në seancën e nesërme!

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, kjo ishte fjala ime e planifikuar: • Të nderuar deputetë, në emër të Qeverisë së...

Haziri : Dalip Foniqi, kontribues i madh për liri dhe pavarësi

Në fshatin Dobërqan, sot është mbajtur mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit dhe humanistit Dalip Foniqi,...

Veseli: Të gjithë jemi patriota, të votohet demarkacioni

“Të gjithë e duam Kosovën dhe të gjithë jemi patriot”, ka thënë sot pasi është shtyrë seanca e Demarkacionit, ndërsa ka...

Behgjet Pacolli përmend Gjilanin dhe Bresalcin

Ndërrimi i trasesë së autostradës privon qasjen e një pjese të madhe të Gollakut nga qasja në këtë rrugë. Në kohën e...

Një zyrtar i Kuvendit e ka larguar me forcë gazetarin Taulant Osmani

Një zyrtar i Kuvendit e ka larguar me forcë gazetarin Taulant Osmani derisa ai ishte në detyrë, duke i ndjekur ngjarjet që po...

Rektori i Universitetit “Kadri Zeka” pranon Medaljen

Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë e dekorova ish kryeministrin e Kosovës, veprimtarin e shquar të...

Shtyhet seanca për Demarkacionin

Kadri Veseli ka folur para foltorës se Kuvendit të Kosovës dhe tha se Seanca e Kuvendit të Kosovës për Marrëveshjen e Demarkacionit...

Hashim Thaçi fton Listën Serbe që të votojnë këtë marrëveshje

Ratifikimi i marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, sot në Kuvendin e Kosovës, do të thyejë përgjithmonë...

Lista Serbe nuk do ta votojë këtë projektligj.

Derisa është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, për shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e...

Ministria e Punëve të Brendshme do të lansojnë projektin: “Patentë-shoferi mobil

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH –...