Archives post

Kur jeta e një kosovari varet nga një vizë

Ka pesë muaj që Naimi, 30-vjeçar, është duke pritur një përgjigje nga ambasada gjermane në Prishtinë, për tu pajisur me vizë...

Adriatiku e ka shumë lehtë një marrëveshje që falë territor!

Ka disa ditë që Adriatik Kelmendi ka nisur një fushatë dhe presion mbi deputetët e Kuvendit që të votojnë demarkacionin që i falë...

Lutfi Haziri apelon komunitetin e biznesit që ta mbështesin Uta Ibrahimin në ekspeditat e saj

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe komunitetit të biznesit që ta vizitojnë ekspozitën...

Gjilani Bukur

Radio Star sjell disa pamje të qyteti të Gjilanit Penga e Livoqit Penda e Livoqit Penda e Përlepnicës Qyteti i Gjilanit Qyteti i...

Seanca vazhdonë të mërkurën, më 28 shkurt, në orën 10:00

Kuvendi i Republikës së Kosovës, i drejtuar nga Kadri Veseli, kryetar, është mbledhur sot në seancë të jashtëzakonshme, për të...

Hashim Thaçi : Dekoronë ish-presidentën e Republikës së Kosovës

Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë dekorova ish-presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete...

Apple sapo ka lëshuar një aplikacion të rëndësishëm iOS që zgjidh një problem të madh me iPhone

Një aplikacion i vogël që zgjidh një problem të madh Siç është premtuar, kompania ka lëshuar një përditësim të ri të...

Domateve dhe kastravecëve i bëjnë hormone ose i lyejnë me kompresor

Emisioni BOOM ka sjellë një dëshmi tronditëse të një fermeri për produktet bujqësore që ne hamë. Ai pohon me gojën e tij se...

Dështon edhe sot Seanca për Demarkacion

Edhe këtë herë nuk u arrit konsensusi dhe për këtë arsye seanca u shty për ditën e mërkurë në orën 10:00. Dështimi i sotëm i...

LDK po e ndihmon nxjerrjen e Kosovës nga izolimi

Dita e sotme le t’na kthjellon të gjithëve. LDK po e ndihmon nxjerrjen e Kosovës nga izolimi, duke mos mbajtur asnjë inat politik....