Archives post

Aktivistët duhet të shpallen të pafajshëm

Gjykata e Apelit ka ndërprerë sot masën e paraburgimit ndaj tre aktivistëve të dënuar për sulmin në Kuvend, duke e zbutur kësisoj...

Gjykata Themelore në Gjilan : Qemajl Mustafa, po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Gjykata Themelore në Gjilan, me aktvendim, e ka konfirmuar aktakuzën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, me të cilën ish-kryetari i...

Gjilani i mbuluar me borë

Radio Star ju sjell disa pamje të Qytetit tonë ku në disa lagje të Qytetit shihet se bora vetëm se ka zbardhuar një pjesë të madhe.

Qyteti i Gjilanit do të sigurohet nga kamerat

100 kamera të sigurisë do të vendosen në qytetin e Gjilanit 100 kamera të sigurisë do të vendosen në qytetin e Gjilanit, insvestim...

Koha e heroizmave është kohë vërtet fatkeqe

Në secilën kohë, njeriu ka dëshirë të mendojë se heronjtë, dëshmorët, i përkasin së shkuarës, se ata i përkasin historisë...

Kosova vend me potenciale të mëdha për investime

Ka nisur sot në Londër takimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Samitin e organizuar nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe...

Javën në vazhdim do të mbajë mot i ftohët dhe me reshje bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se mbi vendin tonë gjatë kësaj jave do të mbajë mot i ftohët dhe me...

Kosova është një vend tejet atraktiv për tregun e punës

Gjatë sesionit të diskutimeve me gjashtë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për forcimin e klimës së investimeve në rajon,...

Ramush Haradinaj : Një akt i papranueshëm që cënon integritetin e shtetit të Kosovës.

Sulmi që ka ndodhur mbi Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Strasburg, me ç’rast janë shkatërruar simbolet...

SBASHK pritet që të mbajë protestë para Qeverisë

Pas grevave një dhe dyorëshe të mbajtura javët e kaluara, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK)...