Archives post

Promovohet libri i Izmi Zekës “Epoka Demaçiane dhe shkrime të tjera”

Në kuadër të aktiviteteve letrare të Manifestimit ‘Vjeshta Letrare e Gjilanit”, që po organizohet për herë të nëntë me...

Kështu ndryshon renditja pas xhiros 12, Drita lë shumë posht Gjilanin

Tashmë është mbyllur xhiro 12 e Ipko Superligës. Feronikeli vazhdon t’i prijë renditjes pas fitores në udhëtim te Trepça ’89,...

Gjilani humb si vendas nga Prishtina

Prishtina i ka mbajtur ‘leksion’ Gjilanit derisa e ka mposhtur me rezultat bindës 0-3 në udhëtim, raporton Gazetasheshi.com. Ergyn...

Gjest i madh: Kosovari mblodhi centat nga arka e mbesave, i blen këpucë për dimër vëllait të varfër

Shumë familje në Kosovë jetojnë në kushte të rënda ekonomike. Derisa po ofrojnë ditët e ftohta të dimrit, ka njerëz me zemër...

Në këtë ditë ndryshon ora ndoshta kjo është hera e fundit

Të dielën akrepat e orës do të kthehen një orë pas. Më 28 nëntor, kur akrepat shënojnë orën tre, ato duhet kthyer pas për një...

Gjendet një mjet i dyshimtë tek liqeni i fshatit Livoç të Gjilanit

Të premten Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një informatë nga një qytetar i cili ka raportuar se deri sa ishte të Penda e...

Hetimet marrin kahje tjetër, tani dyshohet mjeku dhe tekniku për “sulm”

Lidhur me një rast të raportuar të sulmit ndaj një mjeku në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit, autoritetet policore kanë bërë...

Gjilani i gatshëm për përballjen kundër Prishtinës

Dita e shtune sjellë përballjen mes dy klubeve,atë të Gjilanit dhe Prishtinës në kuadër të Ipko Superligës së Kosovës e vlefshme...

Komuna e Gjilanit po i ndërton 11 rrugë në lagjen “Arbëria”, kosto e investimeve 300 mijë euro

Komuna e Gjilanit po vazhdon me implementimin e programit të madh, në kuadër të realizimit të katërshes së madhe infrastrukturore....

Moti mbi vendin tonë

Për sot parashikohet mot kryesisht me diell. Temperaturat do të shënojnë ngritje të cilat do të jenë prej 4 deri në 22°C.