Archives post

Mjekët e Përgjithshëm të papunë të Gjilanit, protestojnë para zyres së kryetarit të komunës z. Lutfi Haziri

Neser, me 01.04.2019 ne ora 10:00 ne Gjilan, para zyreve te kryetarit te komunes se Gjilanit, z. Lutfi Haziri, mbahet protesta e Mjekeve te...

LAMTUMIRË PLAKU I VELEGLLAVËS

Lajmrojmë familjarët, miqtë dhe dashamirët tanë se me datë 31.03.2019 ne orët e hershme të mëngjesit ndrroj jetë pas një...

Ky është dedikimi në 66 vjetorin e lindjes së Selami Osmanit-Bezi nga nënkryetari Arbër Ismajli!

Ky është postimi i tij! Nuk e nderojne titujt njeriun, por njeriu i nderon titujt.!! Makiaveli Urime 66Vjetori kampion! Selami Osmani –...

Tre fshatra të Gjilanit përfshihen nga zjarri

Një zjarr ka kapluar një pjesë të maleve në fshatin Bilinicë dhe Stublinë dhe në fshatin Livoq i Epërm. I menjëhershëm ka qenë...

Shkatrrimi i Sheshit nga vet “qytetarët”

Në pamjet që ka siguruar Radio Star shihet se si qytetarë nuk përkujdesen për sheshin e vetëm të qytetit, Radio Star ka raportuar...

SBASHK del me vendimin e fundit për kompensim të orëve të humbura në pushimin pranveror

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka njoftuar se nuk do të ketë kompensim të orëve as gjatë pushimeve pranverore.Përmes një njoftimi...

SA SHUMË JETË KISHTE QYTETI IM – ME PARKUN, AROMËN E LULEVE, BALLKONËT.

SA SHUMË JETË KISHTE QYTETI IM – ME PARKUN, AROMËN E LULEVE, BALLKONËT…...

GJOBAT E POLICISË NË KOMUNIKACION: QYTETARËT NË HALL ME MOS SHLYERJEN E DËNIMEVE

Më shumë se 400 mijë gjoba i kishte shqiptuar Policia e Kosovës për kundërvajtësit në trafik, vetëm gjatë vitit të kaluar. Por,...

KV Drita rikthet në pozitën e parë

Klubi i Volejbollit Drita nga Gjilani ka rimarr pozitën e parë, duke e mundur Kastriotin e Ferizajt në Palestrën “Bill Clinton” në...

Policia tërheqë vërejtjen: Zjarrvënia vepër penale!

Autoritetet policore kanë bërë me dije se duke iu referuar rasteve të 24 orëve të shkuara, duke parë kushtet klimatike, erëra që...