Archives post

Debati parlamentar e acaroi edhe më shumë SBASHK-un, orët e humbura nuk zëvendësohen

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), po këmbëngul në mos zëvendësimin e orëve të humbura gjatë...

Ish-portjeri i Dritës e nis mirë në Ukrainë, shpallet lojtari më i mirë i muajit

Portieri kosovar, Betim Halimi, e ka nisur shumë mirë karrierën e tij në Superligën e Ukrainës. Halimi i cili më parë ishte...

Gjykata e refuzon pezullimin e pensioneve për 19 mijë veteranët

Rreth 19 mijë veteranët e luftës në Kosovë do të vazhdojnë të paguhen nga buxheti i shtetit, pavarësisht pretendimeve për...

MASHT-i paralajmëron masa për moszëvendësim të orëve të humbura nga greva

Drejtorët e arsimit nëpër komunat e Kosovës, mund të ballafaqohen me masa ndëshkuese për mosrespektim të vendimit të Ministrisë...

Zhvendosja e derbit në Prishtinë përplas “Intelektualët” me “Skifterat”

Vendimi i FFK-së që derbi i qytetit të Gjilanit mes Gjilanit dhe Dritës të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë...

“Intelektualët” dëmtuan “Fadil Vokrrin” me fishekzjarre, gjykata themelore sot merr vendim

Në renovimin e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë, qeveria dhe komuna kanë investuar më shumë se 9 milionë euro. Ndeshja e...

Çfarë ka të keqe që derbi i Gjilanit do të zhvillohet në Prishtinë?

Shkruan: Granit Tërstena Në një vend aq të vogël si Kosova, sa për ta marr hartën botërore na duhet një mikroskop për ta gjetur...

Moti mbi vendin tonë

Temperaturat në Kosovë dita e ditës vetëm po shkojnë duke u rritur. Kështu do të ndodh edhe nesër. Sipas parashikimeve të motit,...

Drita e Gjilani ndeshjet e tyre i luajnë këtë mesjavë

Dy ekipet gjilanase, Drita dhe Gjilani, ndeshjet e tyre do t’i zhvillojnë këtë mesjavë. Drita në fushë të vet e prêt të fundit...

Para kryendeshjes me Gjilanin, “Intelektualët” organizojnë mbledhjen e madhe

Para ndeshjes me Gjilanin, që do të zhvillohet këtë të diele në Prishtinë, “Intelektualët”, adhuruesit më të flaktë të...