Archives post

Zjarret s’kanë të ndalur, flaka përfshin edhe malet e Pogragjës në Gjilan

Shumë vatra të zjarrit po vazhdojnë të jenë aktive në Kosovë. Në lidhje me këtë kryeministri Haradinaj ka thënë se do të ketë...

Anita Teks në Gjilan, ofron material falas për maturantët me asistencë sociale

Anita Teks në Gjilan, ka vendosur të ofrojë material për qepjen e fustanave, për maturantët me asistencë sociale për pesë nxënës...

Çka do të ndodhë me të papunët pas mbylljes së kazinove? Flet Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë. Haradinaj aty ka treguar se...

Ismaili ka një paralajmërim për doktorët, pas rastit të marrjes ryshfet

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka paralajmëruar të gjithë peronelin shëndetësor që secili që dyshohet dhe zihet duke...

SBASHK-u me ofertë për kompensimin e orëve të humbura

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka kërkuar barazim të koeficientit të pagave për mësimdhënësit e ciklit...

“Tkurret” Kosova, largohet 15.4 për qind e popullsisë

Kosova ka shënuar një tkurrje të ndjeshme të popullsisë në harkun kohor të 11 viteve të fundit. Sipas të dhënave nga një anketë...

Aksident me fatalitet në Drobesh të Vitisë, dyshohet për një të vdekur

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mbrëm në fshatin Dobresh të komunës së Vitisë, ku ka humbur jetën një i ri. Personi i cili...

Moti mbi vendin tonë

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Në fushat barike pritet të ketë luhatje të ndjeshme, duke...

Gjilani shpërndan faturat e tatimit në pronë, mjetet e grumbulluara do të kthehen në investime në infrastrukturë

Gjilan, 2 prill 2019 – Komuna e Gjilanit, përkatësisht Drejtoria e Financave, ka përfunduar shpërndarjen e faturave të tatimit...

Nuk pranohet në Universitetin e Prishtinës, pranohet në Universitetin e Gjenevës

Edhe me nota të mira dhe përvojën e duhur, Islam Borinca nuk është pranuar në Universitetin e Prishtinës, derisa për fat të mirë...