Archives post

Me djem të tezës mundësh me negociu me Serbinë vetëm për lojën Abë -Teze.

Me djem të tezës mundësh me negociu me Serbinë vetëm për lojën Abë -Teze. Fati i rreth dy milionë banorëve të këtijë vendi...

Gjykata Themelore liron nga aktakuza Valon Shefkiun dhe Naser Korçën

Gjykata Themelore në Gjilan ka liruar nga aktakuza ish-drejtorin për Urbanizëm, Planifikim Mjedisor dhe Hapsinor, Valon Shefkiun dhe...

Gjilani barazon në Drenicë

Gjilani ka arritur të marrë një pikë në Drenicë pasi ndeshja ka përfunduar me rezultat 0-0. Rezultati pa gola përfundoi pasi dyja...

Drita demolon KEK-un

Drita ka bërë proces të shkurtër me KEK-un në shtëpi. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Selami Osmani – Bezi” nuk kishte ndonjë...

Isa Agushi, dorëhiqet nga LDK-ja

Nga partia më të madhe lokale në Gjilan e cila udhëheq me pushtetin lokal Lidhja Demokratike Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga të...

Demi: Njerëzit po kërkojnë azil nëpër Evropë, Kosova u ka mbet banditëve

Agron Demi nga Instituti GAP, ka folur për largimet masive të qytetarëve nga Kosova. Ai ka thënë se kur kanë publikuar të dhënat...

Aksidenti në Drobesh ku humbi jetën një 19-vjeçar, arrestohet drejtuesi i mjetit

Një i ri ka humbur jetën mbrëmë si pasojë e një aksidenti të rëndë që ndodhi rreth orës 21:00 në rrugën kryesore të fshatit...

Policia jep detaje: 19 vjeçari vdiq në vendin e ngjarjes pasi u godit nga vetura

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Drobesh të Vitisë, ku si pasojë e këtij aksidenti ka vdekur një 19 vjeçar....

“Skifterat” e “Intelektualët” bëhen gati për zhvendosjen e derbit në Prishtinë, Ahmeti kundërshton

Qyteti i Gjilanit dukej i qetë të martën. I qetë do të jetë edhe të dielën, kur është caktuar të zhvillohet derbi i madh i...

Binjakët e Superligës, nga Bregu i Fildishtë te Gjilani

Ka pasur dhe ka raste të shpeshta në Superligën e Kosovës në futboll kur dy vëllezër kanë luajtur në të njëjtin ekip apo ndaras,...