Archives post

Earta Gjinolli nga Gjilani, zëri magjik i The Voice Kids-Albania

Nata e tretë e netëve live e “The Voice Kids-Albania” – me skuadrën Arilena, pjesë e së cilës është edhe Gjilanasja e...

“JAM MUNDUAR TA SHMANG AKSIDENTIN, ISHTE E KOT” – RRËFIMI I SHOFERIT QË SHKAKTOI TRAGJEDINË NË GJILAN

Mustafa Avdija, shoferi i cili shkaktoi aksidentin tragjik në Gjilan ka treguar sesi ka ndodhur që ai nuk ka mundur ta kontrollojë...

Haziri kërkon nga organet e drejtësisë zbardhjen e masakrës së Llovcës

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të premten është mbajtur Akademi Përkujtimore në shënim të...

Skifterat në tribunën veriore, Intelektualët në atë jugore

Klubi i Gjilanit tashmë ka publikuar çmimet e biletave për derbin e së dielës me Dritën. Sfida do të luhet në stadiumin ‘Fadil...

Të hyrat e doganës, për tre muaj 229.9 milionë euro

Dogana e Kosovës gjatë tre muajve të parë të këtij viti ka arritur të grumbullojë vlerën prej rreth 229.9 milionë euro, gjë që...

Pronarëve te lojrave të fatit u bllokohen për 30 ditë llogaritë bankare

Me urdhër të prokurorisë, ditë më parë janë ngrirë për 72 orë xhirollogaritë bankare të pronarëve të lojërave të fatit....

Profili i një lideri të pamposhtur

Shkruan: Burim Elezi Sot, të gjithë pajtohemi që Luta është njeriu i cili më së miri po e ndjek dhe pason filozofinë Rugoviane....

Derbi nuk e dëmton barin e as ulëset e “Fadil Vokrrit”, përkundrazi, barin e “rritë” dhe ulëset i “elektrizon”

Derbi gjilanas Gjilani – Drita (Drita – Gjilani), më i madhi dhe më i mirë organizuari në rajon (nga 1995). Kjo, krejt si rezultat...

Komuna e Gjilanit nderon martirët në 20-vjetorin e masakrës së Llovcës

Komuna e Gjilanit me të gjitha institucionet në nivelin lokal, kanë bërë homazhe në 20 – vjetorin e masakrës së Llovcës, ku...

Kjo familje në Gjilan ndahet në dysh (FOTO)

Janë të shumta rastet kur familjet në qytetin e Gjilanit ndahen në dysh për shkak të derbit Gjilani – Drita, por rasti i familjes...