Archives post

Prokuroria Themelore në Gjilan demanton një portal lokale: Kjo është e vërteta e vetme!

                                                              
Prokuroria...

Njoftim për qytetarët që nesër do ta ndjekin nga afër takimin Gjilani-Drita

Në hyrjet e stadiumit si dhe brenda stadiumit do të aplikohen masa të rrepta kontrolli, prandaj luten të gjithë qytetarët që të...

Është një ndër trajnerët më të suksesshëm të derbit, Morina e ka një kërkesë për Skifterat dhe Intelektualët

Arbnor Morina është ndër trajnerët më të mirë të derbit Gjilani-Drita, sipas rezultateve të arritura në fushë nën drejtimin e...

Derbi më i madh në stadiumin më të mirë

Gjilani e Drita nuk janë pjesë e garës për titull këtë edicion. Për momentin nuk janë të rrezikuara as për rënie nga elita....

Pse në Prishtinë?!

Sporti, kultura dhe aktivitetet tjera gjithherë janë në funksion të zhvillimit ekonomik, sepse një vizitor më shumë do të thotë...

“Po ndërtojmë rrugë të standardeve evropiane, Gjilani po ndryshon”

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, vizitoi një mori projektesh infrastrukturore në rajonin e Gjilanit, të financuara...

Pas Zvicrës edhe në Kosovë do të bie borë! Tahirsylaj tregon se kur zbardhet vendi

Më datën 9 prill pritet të ketë të reshura të borës në vend, kryesisht tek vendet kodrinor malore. Sipas profesorit të...

Ambasada gjermane lëshoi 38 mijë viza në vitin 2018, kaq do t’i japë edhe sivjet

Në funksion të idesë për liberalizimin e vizave Kryeministri Ramush Haradinaj po tenton t’i bindë ambasadat se numri i kosovarëve...

Federata e Shëndetësisë ankohet për ikjen e profesionistëve nga Kosova

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, përmes një reagimi dërguar medieve ka thënë se kohëve të fundit vendit po i...

Qytetarët e Gjilanit do të gjobiten nëse keqpërdorin ujin e pijshëm

Komuna e Gjilanit, ka nxjerrë një urdhëresë për kufizimin e shfrytëzimit të ujit të pijshëm. Me këtë urdhëresë ndalohet...