Archives post

Gjilan: Familjarët kërkojnë ndihmë për djalin e humbur

Që prej ditës së djeshme Gentian Dermaku, nuk është kthyer në shtëpinë e tij në Shipanicë të Gjilanit. Familjarët nëpërmjet...

Ja si duket gjendja e fushës në “Fadil Vokrri” para duelit Gjilani – Drita (FOTO)

Në ndeshjen e fundit mes Dritës dhe Gjilanit e zhvilluar në shkurt të këtij viti, shumë futbollistë dhe tifozë ishin ankuar në...

Historiku i derbit ‘El Anamorava’

Gjilani dhe Drita zhvillojnë këtë të diel derbin e tretë sezonal, të 29-të kampional dhe të 34-tin në përgjithëse pas luftës....

Aksident në aksin rrugorë Gjilanit – Kamenicë.( FOTO )

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Gjilan – Kamenicë. Para disa minutave ka ndodhur një aksident në rrugën...

“06-shat” pushtojnë Prishtinën

Gjatë tërë javës ka pasur organizime nga tifozët e Gjilanit dhe Dritës për të ardhur në numër sa më të madh për ndeshjen derbi...

Gjilani qytet i FUTBOLLIT

Shkruan: Nderim Isufi Sot qytetari i Gjilanit ka rastin të tregoj,çka është sporti,çka është futbolli,çka është kultura...

Kapiteni i Gjilanit: “Jam xheloz për këta lojtarë që kanë me shiju derbin në stadiumin më të mirë në Kosovë”

Kapiteni i Gjilanit, Ylber Kastrati do të mungoj në derbin më të madh në Kosovë, Gjilani – Drita. Qendërmbrojtësi ka thyer...

Ja ku mund t’i blini biletat për derbin Gjilani – Drita

Sot luhet derbi i madh i futbollit kosovar ndërmjet Gjilanit dhe Dritës. Për shkak të sigurisë, ky duel është zhvendosur në...

Dita e derbit, interesim i madh për ta përcjellë ndeshjen

Xhiro 26 e Ipko Superligës vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante. Padyshim, kryendeshja do të luhet në kryeqytet ndërmjet...

E diela e derbit, ky është moti për sot

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell në orët e mëngjesit, ndërsa rreth mesditës, pritet shtim i theksueshëm i vranësirave,...