Archives post

Gjilani-Drita sfida e cila i dha hijeshinë futbollit tonë

Në munges të infrastrukturës, e që më së paku na ofron staiumi i Gjilanit i cili gjendet në renovim total, ndeshja derbi mes...

Asambleistja më e votuar i jep fund beqarisë

Antigona Kqiku i ka dhënë fund beqarisë në mbrëmjen e 6 prillit, derisa ka vendosur të kurorëzojë lidhjen me anëtarin e grupit...

“Skifterat” japin shembullin më të mirë të tifozërisë në vend – gjest i shkëlqyeshëm pas derbit

Nëse ka një shembull që duhet marrë për mësim është ai i “Skifterave” të Gjilanit. Paraqitjes së mirë në derbi ndaj rivalit...

Shteti në gjumë: Kosova po zbrazet çdo ditë e më shumë

Ideja për emigrim në vendet evropiane në kërkim të një jetë më të mirë tani u është ngulitur në kokë shumicës së...

Komuna e Gjilanit të mërkurën fillon grumbullimin e borxheve përmes përmbaruesve

Pas apeleve të njëpasnjëshme të Komunës së Gjilanit, përkatësisht Drejtorisë së Financave ndaj borxhlinjve për shlyerjen e...

Rron Jakupi, talent i rrallë në fushen e artit

Rron Jakupi, talent i rralle ne fushen e artit, ndaloi ne ate te muzikes dhe u misherua me kengen. Ai vazhdon te jete pjese e The Voice...

Gjilani e Drita thyejnë rekordin e Superligës

Stadiumi “Fadil Vokrri” ka qenë destinacion i tifozëve nga qyteti i Gjilanit këtë mbrëmje. 7500-8000 tifozë janë të pranishëm...

Paqe në derbi

Gjilani dhe Drita ka ndarë pikët në duelin e zhvilluar mbrëmë në kryeqytet, me sfidën e vlefshme për javën e 26-të, në Ipko...

Për një javë, 12 persona të ndaluar në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar ka ndaluar 12 (dymbëdhjetë) persona, për shkak të dyshimit se të njëjtit...