Archives post

Aksident në Gjilan: Rrokulliset vetura

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në rrugën Gjilan – Bujanoc, transmeton Gazeta Metro. Një person është rrokullisur me...

Tahirsylaj paralajmëron vërshime në Kosovë

Deri në fund të kësaj jave, në Kosovë do të vazhdojnë reshjet e shiut. Po ashtu, nga këto reshje në vend mund të ketë edhe...

Mediat në Shqipëri: Leksione qytetarie në derbin e Kosovës nga “Skifterat”

Fusha e lojës nuk nxori asnjë fitues, por nga tifozeritë të fituar dolën “Skifterat”, tifo-grupi i Gjilanit, të cilët kanë...

SC Gjilani ka një mesazh për tifozët e tyre pas derbit (FOTO)

Ne qëndrojmë së bashku si një familje”, ky është mesazhi i SC Gjilanit për mëngjesin e 9 prillit, teksa kuqbardhët po ndjehen...

14 Prilli nuk Harrohet !

Të Dielen me 14 Prill bëhen 20 vite nga dëbimi i Përlepnicasve me dhunë nga shtëpitë tona. Ftojmë të gjithë bashkëvendasit të...

Për 3 muaj, qindra kosovarë kërkuan azil në Evropë

Statistikat e publikuara në mediat ndërkombëtare, të cilat radhitën Kosovën në vendin e parë për migrim, kanë ngjallur debate të...

Haziri: Gjilani është e vetmja komunë me shkollim në gjuhën rome dhe me çerdhen për fëmijët e tyre

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka uruar ata, duke theksuar se Gjilani është e...