Archives post

Volejbollistet më të mira që ka pasur Gjilani dhe Kosova!

Makfire Brestovci dhe Feime Shala, janë dy emra të respektuar sportiv apo dy ish volejbollistet më të mira që ka pasur Gjilani. Dy...

Në 20 –vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ

Në kuadër të aksionit aksionit “Ta Pastrojmë Gjilanin”, kryetari i Komunës me bashkëpunëtorët ka mbjellë drunj dekorativ në...

Gjilani mbetet shembull i mirë sa i përket sigurisë, por brengosin ndezjet e pyjeve

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) e ka vlerësuar të qetë gjendjen e sigurisë në Gjilan, në takimin e fundit, ku ka...

Kryeministri: Ka njerëz që po e lënë pagën 600 € në Kosovë e po shkojnë në perëndim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Qeveria e udhëhequr nga ai është duke përcjell statistika e qytetarëve që...

Jep dorëheqje Xhelal Hajrullahu

Akti i dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje Të nderuar anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! – Qendra në Gjilan Sot,...

Haziri: Gjilani synon zgjidhjen e problemit të ujit të pijshëm për 100 vitet e ardhshëm

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët e tij ka pritur në një takim pune përfaqësuesit e ndërmarrja...

SBASHK-u me kusht të ri për zëvendësimin e orëve të grevës?

Zëvendësimi i orëve të humbura gjatë grevës së mësimdhënësve ende nuk ka gjetur një zgjidhje. Vendimi i Ministrisë së Arsimit,...

20 vjet nga rënia e Agim Ramadanit

Sot bëhen 20 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës...