Archives post

Gjysma e kandidatëve për mësues në Shqipëri ngelin në provim

Gjysma e kandidatëve për të marrë të drejtën e mësimdhënies kanë ngelur në Provimin e Shtetit. Edhe pse kanë mbaruar studimet e...

Në Gjilan shënohet 20 vjetori i themelimit të shoqatës “Yarin”

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me shoqatën “Yarin”, kanë organizuar koncert për 20 vjetorin e themelimit të kësaj shoqate dhe...

Aktakuzë ndaj të pandehurit që mbajti të lidhur me zingjirë vajzën e tij 10 vjeçare

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, ndaj të pandehurit F.R., i cili gjendet nën masën...

Para se me ik prej këtij vendi…

Besiana Kajtazaj Para se me ik, uluni në nji qoshe e vajtojeni çdo pikë djerse që e keni derdh në këtë vend. Vajtojeni çdo pikë...

Këshilli Organizues po i bënë përgatitjet e duhura për Simpoziumin kushtuar Mulla Idriz Gjilanit

Më datën 15.06.2019, Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjilan në bashkëpunim me Lidhjen e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”...

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan ka pritur në takim Kryeshefen Ekzekutive të IPK-së

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, sot ka pritur në takim, Kryeshefen Ekzekutive nga Inspektorati Policor i...

AKADEMI SOLEME PËR HEROIN KOMBËTAR IDRIZ SEFERIN TË VENDOSET NË GRYKEN E KAQANIKUT NË SHKËMB SË BASHKU ME SHOKËT E TIJ

Më 10 prill 2019, në Zhegër të Gjilanit, fondacioni “Idriz Seferi” nën drejtimin e Prof. Dr.Sabri Kadriut dhe në bashkëpunim me...

Gjilani furnizon me farë për mbjelljet pranëverore 572 fermerët aplikues

Komuna e Gjilanit me projektin për mbjelljet pranëverore ka furnizuar me farë misri 572 fermer, duke punuar vazhdimisht në zhvillimin e...

Përfundon e rrokullisur një veturë në magjistralën Prishtinë – Gjilan

Sot në mëngjes ka ndodhur një aksident trafiku, ku si pasojë ka mbetur e rrokullisur një veturë. Ngjarja ka ndodhur rrugën...

Llapi – Gjilani, luhet të shtunën, Drita – Drenica të dielën

Ndeshjes e xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohen këtë fundjavë. Dy ekipet gjilanase, Gjilani dhe Drita,...