Archives post

E turpshme, vëllait të Agim Ramadanit i thyhet vetura në Gjilan, i vjedhin çantën që ishte në të

Të shumta janë rastet e thyerjeve të veturave, vjedhjeve të tyre por edhe gjësendeve që njerëzit lënë në to. Një rast i fundit...

Dy jetë të shkrira në një ideal!

Në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Hanumshahe Abdullahu e Tefik Zymberi!/ Shkruan: Shemsi Syla Procesin e përmbushjes...

Arbër Ismajli – sinonim i një politikani të moderuar!

Kur mendoni për tiparet e karakterit që e bëjnë një politikan të mirë, mendoni për gjëra të tilla si integriteti dhe optimizmi....

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm

Në kuadër të vizitave në terren, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka parë nga afër punimet në rindërtimin e stadiumit të...

Mos ja falni

Shkruan: Arbër Jashari Hala pa e shti n’dhe xhenaze(viktimen e akaidentit), çohen alamet hoxhallaresh, veprimtaresh, e...

RRITET NUMRI I AKSIDENTEVE FATALE, PËR TRE MUAJ E GJYSMË 27 TË VDEKUR

Arton Curri 39 vjeçar u gjet i vdekur mëngjesin e djeshëm në arat e fshatit Vitomiricë të Pejës. Ai dyshohet se u godit nga një...

VV: Dorëheqja e Xhelal Hajrullahut e befasishme, por jo e papritur

Lajmi i cili së fundmi ka qarkulluar nëpër media lidhur me dorëheqjen e a anëtarit të Kuvendit të komunës të Lëvizjes...