Archives post

Delegacioni i të rinjëve nga Gjilani po qëndron në Strasbourg

Të rinjtë nga Gjilani që nga data 12 Prill po qëndrojnë në Francë (Strasbourg), ku po zhvillojnë takime me institucionet Europiane....

Lutfi Haziri: Këta të gjallët le ta mendojnë pak se ku ishin në ditën kur u vra Pajazit Ahmeti

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në akademinë përkujtimore për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të...

Qentë endacak, problemi i hidhur i qytetarëve të Gjilanit

Problemi me qentë endacak vazhdon të jetë ende aktual. Qytetarët e shqetësuar kërkojnë zgjidhjen nga organet, pasi ndjehen të...

Gjilani sot shënon 20-vjetorin e Betejes së Zhegocit

Në Komunën e Gjilanit, sot nën organizimin e institucioneve shtetërore nga niveli qendror dhe ai lokal, është përkujtuar Beteja e...

Kryetari Azizi pret në takim Organizatën Rinia Studentore “Kadri Zeka”

Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi ka pritur në një takim të hënën, përfaqësuesit e Organizatës Rinia...

E dhimbshme, shkolla e Përlepnicës njofton për vdekjen e 8 vjeçares

Gjilan – “E dhimbshme qenka kur japim këso lajme si ky i sotit, i dhimbshëm fakti që sot u largua një engjull nga ne. Suela Qazim...

Lutfi Haziri me “selfie” prezanton projektet

Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri – Luta, nuk ka përtuar të bëjë një “selfie” nga një vendpunishte, ku një projekt...

Në Gjilan përurohen bustet dëshmorëve, Tefik e Hanumshahe Zymberit

Në Gjilan sot janë përuruar bustet e Tefik dhe Hanumshahe Zymberi në 20-vjetorin e Betejes së Zhegocit, përkatësisht të rënies së...

Gripi i derrave, ende i pranishëm në vend

Tetë persona gjatë këtij viti kanë vdekur si pasojë e prekjes nga gripi i derrit, prej të cilit ka edhe persona të tjerë që...

Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 20 aksidente

Në 24 orët e fundit ndodhën 20 aksidente në Kosovë. 20 aksidente janë shkaktuar përgjatë 24 orëve të fundit në vend. Për fat...