Archives post

Ju luftuat që ne sot të jetojmë në liri, dhe kjo ëndërr e juaja dhe e gjithë Shqiptarisë u realizu

Shkruan: Leotrim Sadiku Sot 20 vite nga rënja heroike e babit dhe dajave tonë . Ne jemi shumë krenar për ju që dhatë jetën për...

Haziri e Demiri nënshkruajnë memorandum për zhvillimin e infrastrukturës në bujqësi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, për...

Drejtoria e Arsimit në Gjilan ka bërë nënshkrimin e memorandumit me shtatë,shkolla në Turqi!

Pas nëshkrimit të memorandumit me shtatë shkolla, në Turqi, takim me përfaqësuesin e Qeverisë së Turqisë-Kaymekam Zafer Orhan dhe...

Azizi: Prioritet u kemi dhënë lëndëve të vjetra dhe atyre të korrupsionit

Gjykata Themelore e Gjilanit, gjatë tremujorit të parë të vitit 2019, ka arritur të zgjidh numër më të madh të lëndëve, në...

Si i shpëtoj pushkatimit aktori gjilanas

Rrëfimi rrëqethës i aktorit gjilanas: Aktori Gjilanas dedikim prekës kujton 20 vjetorin e luftës se si i shpetoi pushkatimit! Sot une...

MASHT DEKLAROHET PAS TAKIMIT ME SBASHK RRETH KOMPENSIMIT TË ORËVE TË HUMURA

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, është deklaruar pas takimit të përbashkët që kanë pasur me drejtorët e Drejtorive...

Gjilanasit ndërtojnë makinën për kthimin e topave të basketbollit (VIDEO)

Në Gjilan arrestohet një person i dyshuar për “Vjedhje të rëndë”

Me 16 prill 2019 rreth orës 09:20 pas një pune intensivë, mirë të organizuar dhe informatave të marra përmes rrugëve operative, nga...

Inaugurohet pllaka përkujtimore e viktimave të luftës dhe ekzodit të Malishevës së Gjilanit

Në fshatin Malishevë të Komunës së Gjilanit, sot është mbajtur manifestimi përkujtimor për dëshmorët, të rënët dhe viktimat e...

Punëtorja e sektorit të mishit në një market këput dorën, publikohen pamje

Një rast i rëndë dyshohet se ka ndodhur në një prej marketeve në Kosovë. Një punëtore e marketit ka këputur dorën derisa ishte...