Archives post

Qemajl Mustafa kandidon për kryetar të PDK-së në Gjilan

Ish-kryetari i Komunës së Gjilanit, Qemaj Mustafa, ka shpallur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Gjilan. Këtë e tha...

Ekskluzive: Kthehen në Kosovë disa gra dhe fëmijë të xhihadistëve të vrarë në Siri

Një grup gra dhe fëmijësh kosovarë të nxjerrë nga kampet e xhihadistëve në Siri, pritet të kthehen pas pak minutash në Kosovë....

Lëvizja Vetëvendosje bëhet me pilot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se partisë së tij i është bashkuar Neshat Ibrahimi, piloti i parë...

Gjilani e hendikepuar para duelit me Prishtinën

Gjilani nesër do të luajë ndaj Prishtinës në kuadër të xhiros 28 të Ipko Superligës. Edhe në këtë ballafaqim trajneri Gentian...

Intelektualët ftojnë publikun që të jenë të pranishëm në ndeshjen e Dritës

Intelektualët kanë ftuar publikun gjilanas që të jenë sa më të pranishëm në ndeshjen e kësaj të diele. Ja postimi i plotë i...

Haziri jep lajmin e madh për lagjen Arbëria

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka dalë për të parë nga dhe për të inspektuar punimet në rrugët e lagjes së...

Haziri takohet me homologët e tij për të diskutuar çështjen e bashkëpunimit ndërkufitar

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, janë takuar me homologët e...

U hap ekspozita me fotografi “Arti i rrudhave” i autorit Muhamed Sadriu

Një ekspozitë e veçantë është hapur këtë të premte në Galerinë e Arteve në Gjilan. Skaj kësaj ekspozite po qëndronin...

Përse Kamboxhia ua ndalon hyrjen shtetasve kosovarë?

Nga 1 marsi 2019 shteti i Kamboxhias po i ndalon hyrjen shtetasve të Kosovës e kjo sipas autoriteteve të atjeshme po bëhet për arsye...

Haziri, Hoti e Bunjaku inspektojnë garat komunale për mendimin kritik dhe kreativitetin

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, koordinatori nacional për kulturë, rini dhe sport, Rexhep Hoti dhe zëvendësministrja e Kulturës,...