Archives post

Shtetndërtimi dhe papjekuritë politike!

Shkruan: Arbër Ismajli Miq të nderuar! Tranzicioni në vendet e pazhvilluara, është dukuri problematike në vete. Aq sa është...

Aprovohet kërkesa për rregullimin e financimit të Teatrove Publike të Qyteteve të Kosovës

Sot, Komisioni i Granteve i Rep. së Qeverisë së Kosovës, në Minisitrinë e Financave, në mbledhjen e tij të rradhës, aprovoi...

Haziri përgëzon nxënësit e shkollës “Thimi Mitko” për dhurimin e librave në Ditë Ndërkombëtare të Librit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë pjesë sot në aktivitetin e organizuar nga nxënësit e shkollës “Thimi...

Dënohet L.U, i akuzuari për vrasjen e shokut të tij në Bresalc

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit L. U. Me datë 28.07.2018, rreth orës 23:10 minuta, në...

Erërat e forta lënë pa energji elektrike Ferizajn, Gjilanin e Mitrovicën

Erërat e forta kanë shkaktuar 11 prishje në rajonin e Ferizajt dhe 3 të tjera në Mitrovicë dhe dy në Gjilan, duke bërë që të...

Izmi Zeka “ironizon” me fitoren e Qemajl Mustës në krye të degës së PDK-së në Gjilan

Ish-kryetari i degës së PDK-së në Gjilan, Izmi Zeka ka shfrytëzuar llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për të...