Archives post

MI merr vendim për shtrenjtimin e çmimeve për patentë shoferët

Ministria e Infrastrukturës, ka marr vendim për shtrenjtimin e çmimeve për testimin teorik për patentë shoferët. Këtë për Klan...

Politikanë, dilni e matnu

Valentina Bunjaku-Rexhepi, deputete Politika është art, sfidë dhe dalje për t’u matur në zgjedhje demokratike, ku nuk veprohet me...

Ne dhe Joe Biden

Shkruan: Flurim Arifi Sot në mënyre solemne njëri nga njerëzit më të përfolur të politikës amerikane, zëvendës presidenti...

Arbër Ismajli – sinonim i një politikani të moderuar!

Kur mendoni për tiparet e karakterit që e bëjnë një politikan të mirë, mendoni për gjëra të tilla si integriteti dhe optimizmi....

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan – Ferizaj.( FOTO )

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Gjilan – Ferizaj, ku të përfshira kanë qenë tri vetura. Nuk dihet ende nëse...

OSBE organizon takim për vazhdimin e procesit të zgjedhjes së këshillave të fshatrave dhe lagjeve

Nën organizimin e OSBE-së në Gjilan dhe Komisionit Komunal për zgjedhjen e këshillave të fshatrave, sot është mbajtur takimi për...

Haziri pret ne takim delegacionin e shoqatës kulturore “Kosova dhe Shkupi”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në një takim pune dhe bashkëpunimi delegacionin e shoqatës kulturore...

Qëndresa Sadriu irritohet nga politika kosovare

Derisa gjilanasja Qëndresa Sadriu, me sukseset e saj në Zvicër, po e bënë krenar Gjilanin dhe Kosovën, ajo duket të mos jetë e...

Shtetet e BE-së nuk garantojnë liberalizimin

Më 1 korrik të këtij viti Finlanda do ta marrë kryesimin e Bashkimit Evropian (BE), megjithëkëtë finalizimi i procesit të...

Në tremujorin e parë të këtij vitit janë riatdhesuar pesë familje

Komiteti për Komunitete e ka vlerësuar të qetë gjendjen e sigurisë në këtë komunë, ndërkohë që ka shqyrtuar edhe raportin...