Archives post

Politikë-bërja e re

Shkruan: Mehmetali Rexhepi Shkasi i këndvështrimit tim, kësaj here le të jetë i riu, kandidati për kryetar të Degës së PDK-s në...

Murseli: Gjilani do të konfirmohet si kryeqyteti i artit dhe kulturës

Kuvendi ka mbështetur njëzëri edhe kërkesën e Teatrit të qytetit për ndarjen e mjeteve në lartësi prej mbi 75 mijë euro, shumë...

Tringa Nevzati, futbolliste me të ardhme të ndritur

Është e re, nxënëse e Shkollës Fillore, por tashmë ajo ka veshur petkun e Përfaqësueses së Kosovës. Trajnerët e futbollit në...

Qëndresa Sadriu porosit kuvendarët: Punoni për popullatën jo për interesa personale

Qëndresa Sadriu, si përfaqësuese e Partisë Socialdemokrate, së fundi është zgjedhur deputete në Parlamentin e Kantonit më të madh...

Komuna nuk ka të drejtë të falë borxhe, prandaj duhet t`i arkëtojë me përmbarues këto mjete

Kuvendi Komunal i Gjilanit, nën drejtimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, ka shqyrtuar dhe miratuar të mërkurën raportin financiar...

Publikohen rezultatet e garave të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik në Gjilan

Pas mbajtjes së garave të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik në Gjilan nga datat 17 deri më 24 prill, paneli vlerësues komunal...

Dobërçani me korsi për këmbësorë

Zëvendësministri i Infrastrukturës Rexhep Kadriu ka dhënë lajmin e madh për banorët e fshatit Dobërçan, derisa i ka njoftuar në...

Kurteshi-Emini: Arritjet e shqiptares Qëndresa Sadriu në Zvicër nga bëjnë krenarë të gjithëve

Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, së bashku me shefat e grupeve politike të cilat përfaqësohen në...

VETËVENDOSJES PËRFUNDON PROTESTËN, KËRKOHET DORËHEQJA E LUMEZIT

Ka përfunduar e qetë protesta e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje para Kryeprokurorit të Shtetit. Lëvizja Vetëvendosje ka...

“Shtëpia e re” e Dritës po shkon drejt finalizimit

Projekti për ndërtimin e fushës ndihmës së FC Dritës është drejt finalizimit. Aktualisht kanë përfunduar rrethojat e stadiumit,...