Archives post

Nekrologji – Humanizmi i Qerim Çoçës

Rrezarta Kqiku – Studente e viti të parë në Universitetin e Prishtines dega Gazetari. Nekrologji – Humanizmi i Qerim Çoçës...

Drita edhe një hap për t’u bërë kampion

Klubi i Volejbollit Drita nga Gjilani, sigurt po marshon drejt titullit të kampionit. Ato kanë ngadhënjyer edhe në ndeshjen e dytë...

Drita mposhtet nga Llapi

Me rezultat minimal prej 1-0, Llapi e ka mposhtur Dritën në ndeshjen e javës së 29-të në IPKO Superligën e Kosovës. Të dyja...

Gjilani poshtë e më poshtë

Kuq e bardhët sot kan vazhduar serinë negative të rezultateve duke shijuar edhe humbjen e tretë radhazi në kampionat.Dy gola në...

Aksident në dalje të Gjilanit.( VIDEO )

Një aksident trafiku ka ndodhur, në dalje të Gjilanit më saktësisht afër Restaurant “ Elton “. Në këtë aksident komunikacioni...

Nxënësit e Gjilanit po vlerësohen si më të mirët në matematikë në Republikën e Kosovës

Në Komunën e Gjilanit sot ka nisur të mbahen garat komunale në lëndën e matematikës me të gjitha përgatitjet që janë bërë nga...

LAJMI I FUNDIT: Një i lënduar rëndë në Gjilan pasi e rrahën katër të mitur

Policia njofton se një person ka pësuar lëndime të rënda trupore kur është sulmuar fizikisht nga katër të tjerë. Rasti ka ndodhur...

Gjilani udhëton drejt Drenasit

Kuq e bardhët këtë vikend takohen me skuadrën nga Drenasi, Feronikelin. Ndeshja zhvillohet sot në “Rexhep Rexhepi”, me...

Ekipet nga Gjilani mund ta vendosin titullin kampion

Lideri aktual Feronikeli e pret skuadrën e Gjilanit, që gjithashtu ka nevojë jetike për pikë nga ky duel. Gabimet nuk falen nga kjo...

VV organizon pritje për e shkëmbimin e përvojave dhe mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmën

Kryetari i Qendrës z. Nevzad Isufi, bashkë me asamblistët komunal ka pritur në zyret e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan në një...