Archives post

Mobilizim i jazhtëzakonshëm në lagjen Arbëria

Këtë të diele me datën 5 Maj sipas informacioneve tona do të ndodhë një aksion i madhë pastrimi në lagjen Arbëria. Ne kemi...

QKA ” Mollekuqet ” nga Gjilani perfaqesojne shtetin e Kosoves ne Kiev te Ukraines

Siq kemi premtuar që edhe këtë vit nuk do të ndalemi duke përfaqësuar shtetin tonë në vende të ndryshme të Europës ashtu dhe po...

Gjilani del me komunikatë për trajnerin Gentjan Mezani

Pavarësisht rezultateve jo të mira, Gentjan Mezani e ka përkrahjen e plotë të kryesisë së Gjilanit. Kjo është bërë e ditur sot...

Portretizohet figura e Agim Ramadanit në një mozaik, përdoren 276138 gëzhoja plumbi

276138 gëzhoja plumbi kanë formuar portretin e heroit kosovar Agim Ramdani, të cilat janë vendosur në mozaikun e punuar nga Besart...

Kujdes nga paratë e falsifikuara në Kosovë

Raste të reja të falsifikimit të parave kanë shënuar rritje në tremujorin e parë të këtij viti në Kosovë. Nga 55 raste sa ishin...

LAJM I FUNDIT: 55 ditë pas aksidentit të tmerrshëm në Gjilan, ndërron jetë edhe personi i dytë

F.I nuk ka arritur ti mbijetojë plagëve nga aksidenti i 7 marsit në Gjilan, teksa ka ndërruar jetë 55 ditë në spital, shkruan Radio...

Në Berlin nuk hiqet taksa e as vizat

Samiti i Berlinit ka përfunduar pa ndonjë rezultat konkret sa i përket çështjes së dialogut Kosovë-Serbi. Në kryeqendrën gjermane...