Archives post

Pacientët nuk vdesin nga kanceri, por nga kimioterapia

Kimioterapia është një trajtim i veçantë që është i fokusuar në eliminimin e qelizave të shëndetshme në mënyrë që të...

Xhemaili: Objekti i QKMF’së në Gjilan, do të jetë zgjidhje për 50 vitet e ardhshme për shëndetësinë primare

Drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Gjilan, Selami Xhemaili, në konferencën për media, ka thënë se ndërtimi i...

Haziri nënshkruan marrëveshjen 26 milionëshe me BERZH’in për ndërtimin e impiantit

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, drejtori i Bankës Evropiane për Zhvillim në Prishtinë, Neil Taylor dhe drejtori i kompanisë së...

Azizi mirëpret projektin e Grupit për Studime Juridike dhe Politike

Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi dhe Administratorja Florina Jerliu, kanë pritur të martën në një takim...

LAJMI I FUNDIT: Katër policë të plagosur në aksionin në Veri

Katër polic janë plagosur gjatë aksionit në Veri e Jug të Mitrovicës. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e...

Skifterat gati për ndeshjen e së enjtes

Gjilani të enjten e zhvillon ndeshjen e vitit, teksa do të luajë në barazh me Besën. Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ pritet të vërshohet...

Aksidenti i rëndë në Gjilan, ngrihet aktakuzë ndaj shoferit dhe pronarit

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, sot, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve M.A., për shkak të veprës...

Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjilan Naim Aliu, mori pjesë në iftarin tradicional në Vërbicë të Zhegovcit

Këshilli i xhamisë në fshatin Vërbicë e Zhegovcit organizoi iftarin tradicional, ku moren pjesë rreth 100 veta. Në emër të fshatit...