Archives post

Personi që punoi në ndërtimin e autostradës apelon: Kalimi nëpër të është i rrezikshëm

Perparim Sadiku, ish-punëtor i Bechtel Enkas, ka hedhur dyshime për cilësinë e autostradës ‘Arbën Xhaferi’. I ftuar në emisionin...

Ismajli: Uroj që nesër Sc Gjilani t’na gëzoj me triumf

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli përmes një postimi në facebook ka uruaj klubin futbollistik Gjilanin që nesër do...

Fondacioni Zviceran “Ibrahim Kodra” organizon punëtori për 1 Qershorin- Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve

•Fondacioni Zviceran “Ibrahim Kodra” organizon punëtori për 1 Qershorin- Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve • Me...

Hajdari: Gjilani po i bën përgatitjet e fundit për e 20 vjetorit të çlirimit

Komuna e Gjilanit është duke i bërë të gjitha përgatitjet për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Gjilanit, të cilat nisin...

Rexhepi: Jo në oborrin e shkollës!

Shkruan: Arijeta Rexhepi, këshilltare e Kuvendit Komunal nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje! Gjilan Qytetar të Komunës së Gjilanit,...

VV në Gjilan, kërkon organizimin e Panairit të Librit në qytetin tonë

Të organizohet Panairi i Librit në Gjilan Panairi i Librit është një aktivitet kulturor që në Gjilan është organizuar nga viti...

Policia e Kosovës jep detaje për femrën e dyshimtë që u pa në qytetet e Kosovës

Në rrjete sociale janë shpërndarë disa fotografi të një personi të dyshimtë. Lirie Podrimaj, zëdhënëse e Policisë së Kosovës...

Zyrtare: Gjilani-Besa zhvillohet ditën e nesërme

Ndeshja e barazhit mes Gjilanit dhe Besës e paraparë të zhvillohet ditën e nesërme, e enjëte 30 maj, tanimë është zyrtarizuar dhe...

Propozohet që ura e Kaçanikut të emërohet “Idriz Seferi”, ja arsyeja

Këshilltari i kryeparlamentarit Kadri Veselit, Blerim Latifi, deklaroi se ura që do të përurohet sot si pjesë e autostradës “Arbën...

Nesër do të mbahet Seanca e Kuvendit Komunal, ky është rendi i ditës

R E N D P U N E 1. Konstatimi i prezencës së anëtarëve të Kuvendit dhe miratimi i procesverbalit nga seanca e kaluar, 2. Rekomandimet...