Archives post

Valdete Bajrami i kundërpërgjigjet Bajram Hasanit: Diçka e mirë po vjen në Gjilan

Kryetarja e gruas së NISMA-s Socialdemokrate, Valdete Bajrami, i është kundërpërgjigjur largimit të Bajram Hasanit nga kjo...

20 mijë tonë barna pa afat nëpër depo në Kosovë

Më shumë se 20 mijë tonë barna pa afat, të cilat janë jashtë përdorimit, qëndrojnë nëpër depo të ndryshme në Kosovë. Kjo...

Arber Elezi njeriu i parë në Ballkan që ju sjellë kursin përmes kanalit Youtube.( VIDEO )

Arbër Elezi njeriu i parë në Ballkan që ju sjellë kursin përmes kanalit youtube, që ta mësoni aparatin dhe si të bëjmë fotografi...

Rreth 22 mijë persona e kanë braktisur Kosovën brenda një viti – Më së shumti nga Gjilani

Rreth 22 mijë persona e kanë braktisur Kosovën brenda një viti – Më së shumti nga Gjilani Migrimi i kosovarëve në vitin 2018...

Haziri: Forumi i Gruas së Gjilanit është promotor i proceseve dhe masivizimit të LDK’së

Në Konventen madhështore të organizuar të shtunën nga Forumi i Gruas i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, nënkryetari i...

Kuvendi i Forumit të gruas së LDK-së që do të jetë model për forumet tjera!

Nendega e Arberise sot mbajti kuvendin e radhes te forumit te gruas ku Kryetare i zgjodh Deniza Limani. Ishin mbi 70 antare te FG te LDK-se...

Një muaj paraburgim për dy të dyshuar për tentim vjedhje

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...

Kru “ Hidromorava “: NJOFTIM – PËR REDUKTIME TË UJIT

NJOFTIM ORARI I REDUKTIMEVE 28.06.2019 Të nderuar konsumatorë! Të detyruar nga kushtet klimatike, ku jemi përballur me thatësirë dhe...

Haziri: Shtëpia e prof. dr. Skënder Gashit në Vjenë, u bë selia e zgjidhjes së statusit të Kosovës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Gashi, me rastin e ndarjes nga jeta të...

Reagon Hajrullahu, sot Komuna e Gjilanit paska vendosur që të gjitha bisnezeve do të ju zgjatet orari

Asambleisti i pavarur Xhelal Hajrullahu, ka reaguar përmes një postimi në Facebook rreth zgjatjes së orarit për biznese në qytetin e...