Archives post

Vdes një person i aksidentuar në fshatin Uglarë

Një person i cili u aksidentua rreth orës 23:00, në fshatin Uglarë të Gjilanit, ka ndërruar jetë në Emergjencë të Gjilanit, si...

Aksident i rëndë në fshatin Uglarë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 23:00 në fshatin Uglar të Gjilanit. Në këtë aksident kanë mbetur të...

Ndryshime në NISMA Socialdemokrate në Gjilan, Sevdail Robelli merr timonin e Kryetarit

Kryetar i ri i NISMËS në Gjilanit është zgjedhur Sevdail Robelli. Sevdail Robelli, përmes një postimi në Facebook ka treguar se nga...

Ramadani takon autokombajnerët, gjithçka gati për korrje-shirje në Gjilan

Komisioni Komunal për korrje-shirje është takuar sot me autokombanjerët e Gjilanit, të kryesuar nga drejtori i Bujqësisë dhe...

Koha për largimin e kësaj keq-qeverisjeje

Situata në të cilën ka rënë politikbërja dhe qeverisja në nivelin qëndror janë alarmante. Dështime tëpanumërta dhe paaftësia...

Spitali i Gjilanit ka pasur nevojë për investime

Spitali i Gjilanit ka pasur nevojë për investime. Kërkesës së pacientëve dhe profesionistëve shëndetësorë të këtij qyteti i...

Në vend të ngushëllimit për vdekjen e papritur të idealisti me përmasa kombëtar Gani Sylaj

Shkruan: Izmi Zeka Vetëm titanët vdesin të pathyeshëm Një moment i dhimbshëm kur mora lajmin për vdekjen e njërit prej miqve të...

Kru “ Hidromorava “: NJOFTIM – PËR REDUKTIME TË UJIT

NJOFTIM ORARI I REDUKTIMEVE 28.06.2019 Të nderuar konsumatorë! Të detyruar nga kushtet klimatike, ku jemi përballur me thatësirë dhe...