Archives post

Fotografja që shkrin artin dhe bukurinë e fëmijëve në një fotografi!

Paqyra më e mirë e kujtimeve është fotografia, Vjosa realizon imazhet më të bukura! Aparati fotografik është një pasqyrë me...

Paraburgim për personin që shkaktoj aksident fatal në fshatin Uglarë

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...

Ju të cilët jeni më shumë se 20 vite në politikë, panvarësisht se cilës parti i takoni, jepni dorëheqje dhe lirone vendin për gjeneratat e reja

Shkruan: Valmir F.Rexhepi Zgjedhjet ne LDK! Ju, te cilet jeni me shume se 20 vite ne jeten politike, panvaresisht se ciles parti i takoni,...

Aktori gjilanas Fatmir Spahiu, mesazh për mërgimtarët: Veç me juve Kosova është e plotë dhe e vërtetë!

Aktori i njohur gjilanas, Fatmir Spahiu, është mjaft i ndjekur në rrjetet sociale. Shpesh, ai ndan me ndjekësit e tij fotografi të...

Inspektorati i Gjilanit gjobë qytetarit që kishte filluar krasitjen e drunjve në pronë publike

Inspektorati i Komunës së Gjilanit ka ndërprerë aktin e krastitjes së disa drunjve në pronën publike (trotuar) nga ana e një...

Ismajli: Urime kryetarit Lutfi Haziri për mandatin e ri

Të nderuar delegatë të Degës së LDK-së në Gjilan,kryetarë të nëndegëve,kryesi e degës,kryesi e FR të LDK-së në krye me...