Archives post

Rexhep Kadriu, Gjilanit nuk i duhen politikanë që ndryshojnë përtej udhëkryqit në Llabjan

Aleanca në Gjilan e mobilizuar fuqishëm për zgjedhje nacionale. Në qeverisjen Haradinaj, Gjilani e Anamorava në përgjithësi, ishte...

Prokuroria Themelore në Gjilan: U keqpërdor facebook-u i prokurorit Esat Ademi

Prokuroria Themelore në Gjilan, sqaron publikun lidhur me shkrimet e publikuara nga disa mediume se, ‘’Z. Esat Ademi – prokuror në...

Shpëton 2 vjeçari nga Gjilani që gëlltiti një monedhë

Një fëmijës të moshës 2 vjeçare nga Gjilani i është shpëtuar jeta pasi kishte gëlltitur një monedhë 20 lekëshe. Fëmija ishte...

Aksidente me të lënduar në Gjilan e Viti

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme në këtë kohë kur është shtuar numri i automjeteve në trafik me ardhjen e...

Gjilani aktivizon të gjitha shërbimet në shëndetësinë primare

Kryetari i Komunës sot ka bërë nënshkrimin e marrëveshjes tre vjeçare me Caritas Kosova, për mbështetjen e Qendrës Kryesore të...

Klubet gjilanase me objektiva të mëdha, me nga 2 milionë euro transferime

Duke iu referuar transferimeve, ardhjeve të reja dhe përbërjes së skuadrave kuptohet që klubet gjilanase e nisin kampionatin e ri me...

Prokuroria e Gjilanit: Gjatë 24 orëve të fundit janë ngritur 19 aktakuza kundër 20 personave

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur nëntëmbëdhjetë (19) aktakuza, kundër njëzet (20) personave. Departamenti për Krime të...

Tregtia, zejtaria, bujqësia e blegtoria në kazanë e Gjilanit në fillim të shekullit XX

Shkruan: Enver Sadiku Nga pikëpamja e zejtarisë dhe tregtisë, banorët e kazasë së Gjilanit me rrethinë nuk ishin të zhvilluar në...

Haziri: Me realizimin e projekteve milionëshe, Livoçi i Ulët po bëhet paralagje e qytetit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim kryetarin e Këshillit të Fshatit të Livoçit të Ulët, Sami...

97 aksidente trafiku brenda 24 orëve, dy persona të vdekur

Moskujdesi i shoferëve ka bërë që brenda 24 orëve të fundit sipas raportit të Policisë së Kosovës, të ndodhin 97 aksidente,...