Posts by: RadioStar

Gjilani shpërndan 31 mëshqerra për blegtorët

Drejtoria e Bujqësisë në Gjilan, e mbështetur nga organizata për zhvillim rural “Mëshqerra”, ka shpërndar sot 31 mëshqerra...

Sylejmani i Vetëvendosjes: Raporti i DKA-së me plotë defekte e mangësi

Fehmi Sylejmani nga Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Gjilan, përkatësisht anëtar i këtij subjekti në KomitetIn për Arsim, si trupë...

Edhe atëher kur kanë halle qytetarët, ne duhet të jemi pranë tyre!

Sot, me perfaqesuese te nje lagje urbane te qytetit, te rruges “Metush Krasniqi”, realizuam nje takim pune ne Komune. Ne...

Haziri e Dimitrovski konfirmojnë se shumë shpejtë do të hapet pika kufitare Stanqiq-Bellanoc

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zhvilluar të martën një takim pune në Kumanovë, ku është pritur nga kryetari...

Ismajli: Bashkëpunimi pozitë-opozitë në Gjilan, është në interes të qytetarëve!

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në zyrën e tij ka pritur në takim këshilltarin e Partis Demokratike të Kosovë...

Gjilan, burri arrestohet për dhunë psikike ndaj gruas së tij

Një burrë është arrestuar pasi kishte ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij. Ai u arrestua dje në mëngjes në qytetin e...

Mësohet koha e takimit mes Vetëvendosjes, LDK-së dhe shteteve të QUINT’it

Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i...

Faton Bislimi prezanton librin rrëfimi heroik dhe vetsakrifikues të popullit tonë për shpëtimin e hebrejeve gjatë Holokaustit!

Libri im: Nga Universiteti i Harvardit pardje, ne seline e OKB-se sot! Sot ne Sallen e Asamblese se Pergjitheshme te OKB-se ne New York, ne...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen sot

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa do të takohen edhe një herë me gjasë për herë të...

Dr. Fatbardha Mustafa, tregon se kur është mosha e duhur për vendosjen e protezave në dhëmbë – trajtim Ortodontik?

Duke qene deshmitare te nje fenomeni qe po ndodhe cdo dite ku protezat ´me gure` – Breketat e Telat jane trend dhe nje `miti` se ato...