Category: Lajme

GJIMNAZI “ZENEL HAJDINI”, GJILAN – PAMJE TË KAMPUSIT TË SHKOLLAVE TË MESME TË LARTA

Këto pamje të bukura të gjelbërimit të këtyre hapësirave të kampusit të shkollave të mesme dhe të Drejtorisë së Arsimit. Më...

Në Gjilan do të ndërtohen edhe dy shtëpi të reja për familjet pa skamnore

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me kompaninë “Buqaj”, të përfaqësuar nga...

Thirrje për propozime për Nën- Grante- “Të Rinjtë në Agrobiznes- Regjioni Ekonomik Lindor”

Thirrje për propozime për Nën- Grante- “Të Rinjtë në Agrobiznes- Regjioni Ekonomik Lindor” në Mbështetjen e bizneseve...

Gjilani promovon librin “La secret de Blerim et autres fictions – Sekreti i Blerinit dhe proza të tjera” të autorit Jean – Yves Carlen

Komuna e Gjilanit nën përkujdesjen e kryetarit, Lutfi Haziri, ka bërë sot promovimin e librit “La secret de Blerim et autres fictions...

Serbia ka plasuar 260 milionë euro më pak mallra në Kosovë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit Rasim Lajiq tha sot se Serbia ka plasuar 260 milionë euro...

HARADINAJ NISET SOT DREJT HAGËS

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot do të niset për në Hagë ku do të intervistohet si i dyshuar nga Dhomat e...

Haziri ndan mirënjohje post mortum për ish kryetarin e Gjilanit, Daut Elezin

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur familjen e Daut Elezit, i cili ka shërbyer si kryetar i Gjilanit për tri vjet e...

Brenda 24 orëve në Kosovë ndodhën 41 aksidente

Gjatë 24 orëshit të fundit në vendin tonë, Policia e Kosovës bën të ditur se kanë ndodhur 41 aksidente trafiku, derisa 17 nga to...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme më 8 shtator

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator, mësohet nga burime brenda Presidencës së Kosovës. Sipas këtyre burimeve të...

Haziri: Cërrnica po bëhet fshati i dytë model i Gjilanit me infrastrukturë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në kuadër të vizitave për infrastrukturë, sot ka vizituar punimet që janë duke u...