Error
Lajme

LDK me telegram ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të Hajrulla Pirevës

E nderuara familje Pireva,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të Hajrulla Pirevës, pinjoll i familjes së Bejtë Pirevës, kryengritësit më të njohur shqiptar në Anamoravë dhe udhëheqësit ushtarak në kryengritjen antikomuniste, i dekoruar me Medalje të Lirisë nga presidenti i Kosovës dhe ai i Shqipërisë.

Hajrulla Pireva më nuk do të jetë në mesin tonë fizikisht, por do ta kujtojmë gjithmonë për kontributin e tij të madh për të mirën e përgjithshme.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, shokëve, miqve e farefisit.

Lamtumirë, miku im!

Lutfi Haziri, Kryetar i Degës së LDK-së në Gjilan

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close