Error
Shendetesi

MSH publikon raportin për COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se asnjë person nuk ka vdekur nga COVID-19

Në raportin e MSH-së thuhet se nga 249 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 , përcjell Ballkani.info.

Njoftimi i plotë:

19 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 5 doza të vaksinës kundër COVID-19

ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.154 doza të vaksinës.

ℹ️Deri më sot 823.550 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ️Deri më sot janë dhënë 103.073 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ️Nga 249 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ️Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.292.

ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 106.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close