Lajme

Rrahje në Bresalc të Gjilanit, dy të arrestuar

Me 26 prill 2021 , rreth orës 20:00 Policia e Kosovës (PK) në Gjilan, është njoftuar për një rast “Lëndim i lehtë trupor “ , që kishte ndodhë në fshatin Bresalc.

Nga hetimet e para në vendin e ngjarjes mësohet se tre persona kanë lajmëruar policin se ishin sulmuar fizikisht nga i dyshuari po ashtu shtetas i Kosovës me banim në këtë fshat. Të dyshimtit janë arrestuar.

Gjatë intervistimit janë gjete prova të qëndrueshme se vetë raportuesi me dy personat e tjerë ishin iniciator te rrahjes, ku me këtë raste kanë pësuar lëndime te lehta trupore tre personat. Me urdhër të Prokurorit dy të dyshimtit M.K.SH. (raportuesi dhe një tjetër) janë ndalur për 48 orë, ndërsa dy të tjerët janë liruar, në procedurë të rregullt.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close