Shendetesi

Rritja e rasteve me Coronavirus, MSh dhe IKShPK u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen

Numri i të infektuarve me coronavirus është rritur në dy ditët e fundit, ndërkaq Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në vazhdimësi i bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen.Aktualisht, në vend në total numri i rasteve aktive është 250.Në 24 orët e fundit janë dhënë 13.867 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 388.073 doza të vaksinës.Deri më sot 124.226 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close