Error
Sports

SC Gjilani fiton ndaj Ferizajit, FC Drita merr një barazim në përballje me Trepçën’89

Kanë përfunduar tri ndeshjet e para të BKT Superligës së Kosovës shkruan Radio Star.

SC Gjilani ka fituar me rezultat 3 me 2, ku skuadra gjilanase në xhiron e parë argëton 3 pikët e plota, skuadra gjilanase ishte më kërkuese ku në fund përmbysi rezultatin nga 1 me 2, në fund përfundoi 3 me 2 në të mirë të Gjilanit.

Kurse skuadra tjetër gjilanase FC Drita, ka marrë vetëm një barazim ndaj Trepçës’89, ku skuadra e Dritës, në pjesën e parë ishte duke humbur me rezultat 2 me 0, në pjesën e dytë skuadra gjilanase ishte më e mirë dhe shënoi dy gola kur dhe me rezultat të barabartë 2 me 2 përfundoi ndeshja.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close