Shendetesi

Bie ndjeshëm numri i të infekutuarve dhe të vdekurve nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.046.799 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 358.308 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 870 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 137.452.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 17.000.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0q

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close