Sports

Drita – Gjilani, këta janë gjyqtarët e derbit (FOTO)

Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar emrat e zyrtarëve për ndeshjet e javës së 6-të në Superligën e Kosovës.

Ndeshja kryesore padyshim se do zhvillohet në kryeqytet aty ku dy skuadrat gjilanase do e zhvillojnë derbin lokal.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë javë. Ndeshja kryesore mes Dritës dhe Gjilanit i besuar gjyqtarit Shpetim Murtezi me asistentët Fatlum Jashari, Hekuran Osmani dhe gjyqtar i katërt Mervan Bejtullahu, në dhomën e VAR-it Valbon Hoxha.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close