Error
Lajme

Mot i kthjellët dhe me diell, temperatura do të shkojë deri 16 gradë

Sot pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat rrallë në disa vise mund të kushtëzojnë ndonjë rigë ose rrebesh afatshkurtër shiu dhe ndonjë fjollë bore në viset më të larta malore.

Temperaturat pritet të lëvizin nga 3 ajo minimale deri në 16 ajo maksimale. Do të vazhdojnë të fryjnë erëra të ftohta nga veriu e verilindja.

Ditëve të ardhshme do të pasojë përmirësim i motit dhe rritje e temperaturave. Të shtunën pas një mëngjesi mjaft të ftohtë, gjatë ditës pritet mot kryesisht me diell dhe erërat do të ndryshojnë drejtim dhe do të fillojnë të fryjnë nga jugu dhe jugperëndimi

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close