Sports

Nuhiu i Dritës: Ballkani mori pikën për të cilen kishte ardhur

Kanë përfunduar tri ndeshjet e para të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Në ndeshjen derbi mes Dritës dhe Ballkanit ndeshja përfundoi me barazim pa gola. Kjo ndeshje u karekterizua me raste të pakta të shënimi, shkruan Sheshi.info

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, mendon se skuadra që ai drejton ishte më kërkuese në duel me Ballkanin.

“Ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet. Kishim pak më tepër dhe ishim më kërkues se sa kundërshtari. Ballkani ka kishte analizuar mirë. I përgëzojë lojtarët për kryerjen e detyrave në mënyrë shumë të mirë. Kundërshtari ndoshta mori atë që kërkojë. U mbrojt mirë. Janë disa futbollistë që do hyjnë në formë në ndeshet e radhës dhe do të shkojnë shumë lartë. Në derbi duhet të shfrytëzohen rastet. Barazimi pa gola ishte edhe meritë e kundërshtarit”, tha Nuhiu.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close