Sports

Drita falënderon “Rrapën”: THE LEGEND

Fc Drita përmes një komunikate në facebook, ka konfirmuar largimin e Xhevdet Shabanit shkruan Radio Star.

Fc Drita përmes komunikatës në facebook, tregon se pas një periudhe të gjatë, kanë ndarë rrugët me futbollisitin dhe ikonën e ekipës Xhevdet Shabani “RRAPA”.

Komunikata e plotë:

🙌🏼RRAPA🔟⚪️💙

2 herë kampion i Kosovës me FC DRITA
1 herë fitues i Superkupës së Kosovës
245 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat apo 21,177′ minuta.
66 gola dhe 42 asista
Golashënuesi më i mirë në histori të klubit!

FALEMINDERIT IKONË XHEVDET SHABANI

Pas një periudhe të gjatë vjen edhe momenti i ndarjes me njërin prej figurës ikonike të klubit Xhevdet Shabani”Rrapa”
Pas përfundimit të kontratës Rrapa dhe klubi jonë kanë vendosur që ti ndajnë rrugët miqësisht për tu takuar sërishtë në një rol tjetër!

Kontributi i Rrapës për klubin tonë është i jashtëzakonshëm andaj do të jemi mirënjohës përjetësishtë dhe çdo të mirë në vazhdimë të karrierës.

The LEGEND

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close
Close