Sports

FC Drita e falënderon Fidan Gërbeshin

🙌🏼Gixha4️⃣⚪️💙

2 herë kampion i Kosovës me FC DRITA
1 herë fitues i Superkupës së Kosovës
187 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat apo 15,804′ minuta
20 gola të shënuar dhe 4 asiste

FALEMINDERIT LEGJENDË FIDAN GËRBESHI

Njëri prej qendërmbrojtësve ikonë jo vetëm i klubit tonë por edhe i gjithë superligës së Kosovës Fidan Gërbeshi pas përfundimit të kontratës është përshëndetur me klubin tonë për të vazhduar një aventurë të re!

Gërbeshi në të shumtën e rasteve si kapiten i ekipit është një prej shumë lojtarëve emblem të klubit tonë ku për shumë vite ka djersitur fanelen e klubit drejt shumë sukseseve!

Gjithmonë mirënjohës dhe falënderues për kontributin që Fidani ka dhënë për klubin tonë!

The LEGEND

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close
Close